Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Graphite drawing 16196051



*

nr 1619 6051


Einar Nerman

(1888-1983), Sverige


Einar Nerman (1888-1983), Sweden. 'Replik'. Signed. Image dimensions: 24x25 cm, outer dimensions including frame: 41x42,


GRAPHITE DRAWING, "Replik". Signerad. Bildmått: 24x25 cm, yttermått inklusive ram: 41x42 cm


Einar Nerman, Swedish painter, draughtsman and graphic artist, born 1888, dead 1983.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

700

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday May 13 2024
at 18:58:20


  • Bid history
Time Bidder Bid
7/5 06:02:41 1      300 kr
12/5 21:55:59 2      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Einar Nerman

Einar Nerman, Swedish painter, draughtsman and graphic artist, born 1888, dead 1983.

Read more about Einar Nerman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts einar nerman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:52
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:26
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
    Present: SEK 1500

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:57




Ladda ner broschyr